Skip to content

6 راه آسان برای ایجاد امنیت در آشپزخانه یک آپارتمان یا رستوران که باید بدانید!

6 راه آسان برای ایجاد امنیت در آشپزخانه یک آپارتمان یا رستوران که باید بدانید!

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با یک آشپزخانه شلوغ و شلخته روبرو بشوید که قابلمه‌ها و ماهی تابه‌ها، بر روی میزها و صندلی‌ها شده‌اند! شاید در نگاه اول این آشپزخانه شلوغ، خیلی چالش بزرگی به حساب نیاید، اما فرض کنید که در خانه یک کودک کنجکاو هم دارید که دوست دارید در خانه بازیگوشی کند! در اینجاست که امنیت در آشپزخانه یک آپارتمان یا رستوران، ضرورت اول و آخر شما می‌شود!

اگر به دنبال راهکارهای آسانی برای ایمن کردن آشپزخانه تان برای اعضای خانواده تان هستید، کافیست تا انتهای این مقاله را بخوانید! البته شما می‌توانید برای ایجاد امنیت در آشپزخانه یک رستوران هم این راهکارها را استفاده کنید! در ادامه راهکارها را به شما معرفی خواهیم کرد.

راه‌هایی آسان برای ایجاد امنیت در آشپزخانه رستوران یا آپارتمان

6 راه آسان برای ایجاد امنیت در آشپزخانه یک آپارتمان یا رستوران که باید بدانید!

راهکارهای ساده و ثابت شده برای ایمن کردن محیط آشپزخانه تان، عبارت‌اند از:

از چهارپایه برای دسترسی به نقاط بلند استفاده کنید!

اولین راهکار و ساده‌ترین آن، این است که یک چهارپایه سالم در محیط آشپزخانه خود قرار دهید. با این کار شما قادر هستید که به کابینت‌های بالایی دسترسی آسانی داشته باشید و به کودکتان کمک کنید که اگر می‌خواهد به چیزی دسترسی داشته باشد، بدون رعایت ایمنی، این کار را نجام ندهد! شما می‌توانید برای ایمن تر کردن چهارپایه تان، از برچسب‌های ضد لغزش استفاده کنید، تا احتمال سرخوردن به صفر برسد.

از فضاهای خالی زیر کابینت‌های خود، نهایت استفاده را ببرید!

برای این که امنیت در آشپزخانه خانه یا رستوران شما به بهترین شکل ممکن، برقرار شود، می‌توانید فضاهای خالی موجود در زیر کابینت‌های خود را با استفاده از جعبه‌های کم ارتفاع، بپوشانید! این کار کمک می‌کند که کودکان نتوانند اسباب بازی‌های خود را در این مکان‌های تاریک گم کنند و برای شما مشقت و سختی ایجاد کنند.

شما می‌توانید با این کار ساده، آن‌ها را از فضاهایی مانند فر و گاز که در زیر آن‌ها، فضاهای خالی وجود دارد، دور کنید. برای این کار کافیست که چند جعبه ساده پیدا کرده و در مکان‌های مورد نظر آن‌ها را قرار دهید. با دو راهکار بالا، تا الان توانستید که یک امنیت نسبی ایجاد کنید، اما مهم‌ترین مرحله، یعنی مرحله بعدیست که باید به آن توجه داشته باشید.

دور کردن اشیای تیز و برنده از کودکان

6 راه آسان برای ایجاد امنیت در آشپزخانه یک آپارتمان یا رستوران که باید بدانید!

چاقوها، لوازم برنده و … همه می‌توانند برای یک کودک بسیار خطرناک باشند و امنیت آن را به خطر بیندازند! کاری که در اینجا می‌توانید انجام دهید، دور کردن آن‌ها تا حد ممکن از کودکان است. برای این کار وسایل و ابزارهای مختلفی در بازار وجود داردکه برای شما قابل استفاده است. از جمله این وسایل، می‌تواند ریل‌های دیواری باشد که خاصیت آهنربایی دارند!

شما با کمی سرچ و جستجو در محیط اینترنت، می‌توانید صدها ایده برای این موضوع پیدا کنید! مطمئن باشید که مدت زمانی که برای ایجاد امنیت در آشپزخانه می‌گذارید، کاملاً ارزشش را دارد و سلامت فرزند دلبندتان را تضمین می‌کند. شما چه راهکاری برای دور کردن اشیای تیز و برنده از کودکان خود دارید؟

قفل‌های کودک را فراموش نکنید!

روش دیگری که می‌توانید برای ایجاد یک محیط ایمن در آشپزخانه رستوران و یا آپارتمان از آن استفاده کنید، کمک گرفتن از قفل‌های کودک است. شما با استفاده از این قفل‌ها، می‌توانید از عدم دسترسی کودکان به کشوی مواد شوینده و اشیای خطرناک کاملاً مطمئن شوید! برای خرید این قفل‌ها، می‌توانید به فروشگاه‌های آنلاین و فیزیکی مراجعه کنید.

کابل‌های برق را دور از دسترس کودکتان قرار دهید!

شما باید تمامی لوازم کوچک آشپزخانه و کابل‌های برق را از دسترس فرزندتان دور کنید تا مشکلی ایجاد نشود! برای این کار می‌توانید، تمامی سیم‌های برق را به دیوار بچسبانید و جای آن‌ها را با ابزارهایی مخصوص، کاملاً قابت کنید! شما می‌توانید از جمع‌کننده‌های اتوماتیک سیم‌ها استفاده کنید.

این جمع‌کننده‌های خودکار به شما کمک می‌کنند که بعد از انجام هر کار، به راحتی سیم را جمع کنید. شما چه راهکار دیگری برای دور کردن سیم‌های برق و اشیای کوچک از فرزندتان بلد هستید؟ راهکار خود را در بخش نظرات با ما و دیگر افرادی که به دنبال ایجاد امنیت در آشپزخانه خانه یا رستوران هستند، به اشتراک بگذارید.

حفاظ‌های مخصوص گاز را فراموش نکنید!

آخرین راهکار امنیتی که محیط آشپزخانه شما را تا حد ممکن از خطرات دور می‌کند، استفاده از حفاظ‌های مخصوص گاز است که باعث جدایی محیط گاز از کودکان می‌شود. شما با این کار می‌توانید، فرزند دلبند خود را از آتش و خطرات آن دور کنید. حفاظ‌های گاز باید متناسب با گاز شما تهیه شوند، در غیر این صورت شاید چندان بازدهی نداشته باشند.

نتیجه‌گیری: آیا من هم به یک آشپزخانه ایمن در رستوران یا خانه نیاز دارم؟

ایمنی، مهم‌ترین نیازی است که ما داریم! شما با رعایت ایمنی در محیط کار یا خانه تان، قادر خواهید بود که زندگی سالم و دور از خطری را تجربه کنید. راهکارهای بالا، تنها گوشه ای از راهکارهای ایمنی بودند که شاید بتوانند به شما کمک کنند. در این زمینه می‌توانید تجربیات، نظرات و سوال‌های خود را در بخش مربوطه، انتهای این مقاله به اشتراک بگذارید.